Cumartesi , 2 Mart 2024
Son Yazılanlar

İstifa Dilekçesi Örneği 2022 Ücretsiz İndir

0
(0)

İşyerinizden kendi isteğinizle ayrılmak istediğinizde istifa dilekçesi doldurmanız istenir. İstfia dilekçe örneği en çok aratılan belgelerden birisidir. Hergün binlerce insan isteyerek veya istemeyerek iş yerinden ayrılmak zorunda kalıyor.

Bu dilekçeyi yazmanın birçok farklı yöntemi var. Aslında işten çıkış durumunuz yazacağınız dilekçeyi doğrudan etkiler. Eğer bir sorun veya sıkıntı yaşadıysanız buna uygun bir şekilde sorunlardan bahsederek dilekçenizi hazırlamanız gerekiyor. Kendi arzunuzla çıkışınızı istiyorsanız da sıradan bir dilekçe yeterli olacaktır. Her ikisi içinde sizlere örnekler sundum ve indirme bağlantılarını da ekledim.

İstifa Dilekçesi Örnekleri

İstifa dilekçesi hazırlamaya karar verdiniz. Ancak iş yerinden herhangi bir alacağınız varsa, bunları almadan dilekçenizde haklarımı aldım gibi cümlelere yer vermeyiniz. Bazı firmalar haklarınızı vermeden dilekçeye bu yazıyı yazdırmak istiyor.

İşyerinde Yaşanan Sorunlardan Ötürü Hazırlanan İstifa Dilekçesi Örneği

Eğer işyerinden herhangi bir haksızlık veya istenmeyen bir nedenden ötürü çıkıyorsanız mutlaka buna uygun bir şekilde açıklama yapmalısınız. Bu yazı firma yetkilileri tarafından incelendiğinden dolayı, çıkışınızla ilgili araştırma yapılacaktır. Bu konuyla alakalı istifa dilekçesi örneği aşağıda paylaştım.

Tarih: …./….. /……

—————————–Firmasının İnsan Kaynakları Müdürlüğünün Dikkatine

—— / ——- tarihleri arasında çalışmalarımı yürüttüğüm firmanızdan istenmeyen nedenlerden ötürü istifamı vermiş bulunmaktayım. İstifamda etkili olan nedenlerin başına —- —– —— gelmektedir. (Bu kısma kişiler, nedenler, sorumsuzluklar veya haksızlıklar yani iş yeri veya kişiler ile hangi sorunları yaşadıysanız açıkça belirtiniz)

Yukarıda belirttiğim nedenlerden ötürü emeklerimi hiçbir zaman esirgemediğim ve görevimi tam anlamıyla yerine getirdiğim iş yerinden ayrılmak zorunda kalıyorum.

Gerekli işlemlerin başlatılmasını arz ediyorum.

Saygılarımla…   İsim Soyisim

İmza

Sorun Yaşamadan Ayrılmak İstediğinizde Doldurabileceğiniz İstifa Dilekçesi Örneği

İş yerinde her zaman sorunlar yaşanmaz. Farklı tecrübeler edinmek için veya daha iyi iş fırsatlarını değerlendirmek için iş yerinden ayrılmak isteyebilirsiniz. Bu gibi durumlarda istifa dilekçesine çok detay yazmanıza gerek yoktur. Bunun için aşağıdaki istifa dilekçe örneğini doldurabilirsiniz.

                                                                                                                                                                                                            Tarih:  …./….. /……

 

—————————–Firmasının İnsan Kaynakları Müdürlüğünün
Dikkatine

—— / ——- tarihleri arasında kendi istek ve arzumla istifamı vermek
istiyorum. Bu konuda herhangi bir zorlama ve isteğim dışında yönlendirme yoktur. İşyerinde üzerime düşen görevleri gerektiği gibi yaptığıma inanıyorum. Burada edindiğim tecrübelerin kariyerime olumlu etkileri olduğuna inanıyorum.

İstifam için gerekli işlemlerin başlatılmasını arz ediyorum.

Saygılarımla…  


İsim Soyisim

                                                                                                                        İmza

İstifa Dilekçesi Nasıl Yazılır?

İstifa dilekçesini hızlı bir şekilde hazırlayabilmeniz adına sizlere örnekler sundum. Bu örnekler üzerinde düzenlemeler yaparak hızlı bir şekilde hazırlayabilirsiniz. İsterseniz direk indirip bilgisayardan veya telefondan düzenleme yaparak çıktısını alabilir veya boş A4 kağıdına aynı şablona uygun bir şekilde yazarak istifa dilekçenizi hazırlayabilirsiniz.

İstifa dilekçesi nasıl yazılır ben kendim yazmak istiyorum diyorsanız, öncelikle sağ en üst köşeye tarih yazılır. Alt satıra geçilerek orta kısıma firma bilgileri yazılır. Sonrasında paragrafa geçilerek çalışmış olduğunuz ve çıkışınızı verdiğiniz tarihi yazarak neden çıkmak istediğinizi anlatınız. En son da ilgili departmana iletilmesini istiyorum diyerek, sağ en alta isim soy isim ve imzanızı atarak sonlandırabilirsiniz. İstifa dilekçesi örneği aynen bu şekildedir.

Eğer küçük bir firmada çalışıyorsanız, firmanın insan kaynakları yoksa, ilgili firma yetkililerine iletiyorum gibi basit ve anlaşılır bir cümle ile formunuzu düzenleyebilirsiniz.

İstifa Dilekçesi Örneği Oluştururken Sıkça Sorulan Sorular

Bir işten nasıl istifa edilir?

Yukarıda örnekte verdiğim istifa dilekçelerinden herhangi birini kendinize uygun bir şekilde düzenleyerek istifa edebilirsiniz.

Özel sektör istifa dilekçesi nasıl yazılır?

İstifa dilekçelerinde sektör fark etmeden aynı şablonlar kullanılır genelde. Eğer firma sizden farklı bir şablonda dilekçe hazırlamanızı istiyorsa, buna uygun şablonu tarafınıza iletmeli veya nelere yer vereceğinizden bahsetmelidir. Ancak dilekçenin içeriğine karışılması yasal değildir.

Gönderimi beğendiniz mi?

İçeriği değerlendirin!

Beğenenlerin Oranı 0 / 5. Oy Sayısı 0

Henüz Oylama Yok

Kesinlikle Göz Atmalısın

Ücretsiz İzin Dilekçesi Örneği

Ücretsiz İzin Dilekçesi Örneği – 2023 Güncel Dilekçe

5 (1) Sürekli çalışan kişiler senelerce kendine vakit ayıramayabiliyor veya azda olsa yıllık izin dışında …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir