Pazar , 3 Mart 2024
Son Yazılanlar

Güncellemeleri Yap | Telefon, Bilgisayar, iPhone

5
(1)

Güncellemeleri yap seçeneğinin ne gibi artıları var? Ne işe yarar? Telefon ve bilgisayarımızı güncel tutmak neden bu kadar önemli net bir şekilde anlayalım.

Cihazlarımız ara ara güncelleme isterler. Sadece cihazlar değil aslında bunu bütün uygulama ve yazılımlarda da görebiliriz. Örneğin bir banka uygulaması sık sık güncelleme alabilir. Bu fark edilen açıklar, eksiklikler ve geliştirmeler nedeniyle olur. Sürekli güncel tutulan uygulamalar, cihazlar ve telefonlar daha iyi özellikler ile karşımıza çıkarlar.

Telefon Güncellemeleri Yapmak Neden Önemli?

Telefonlarımıza sık sık yeni güncellemeler gelir. Bu güncellemeler kimi zaman pil sürelerimizi daha iyi hale getirir kimi zaman eksiklikleri gideriz kimi zaman ise yepyeni özellik ve geliştirmeler ile karşımıza çıkar.

Bazen açık ve sorunlar nedeniyle de güncellemeler yapılmaktadır. Güncel cihazlar, daha akıcı ve uygulamalar ile daha uyumlu hale gelir. Ayrıca performans ve uyumluluk bakımından daha iyi çalışan cihazların pil ömürleri daha uzun süre gider.

Cihazlarımızın kamerası bile yazılımlar sayesinde çok iyi çekimler yapabilmektedir. Bu yazılımlar güncel tutuldukça, cihazlarımızı daha iyi bir şekilde kullanmaya devam ederiz. Ancak bazı durumlarda güncellemeler ters etki yapıp, bir yerdeki sorunu çözerken başka sorunlar ile karşımıza çıkabiliyor. Bu durumlarda yeni güncelleme çok kısa sürede gelmektedir.

Bütün cihazların güncellemeleri telefonların ayarlar kısmından rahatlıkla yapılabilmektedir.

Bilgisayar Güncellemelerini Yapmak Neden Önemli?

En sık güncellemeyi bilgisayarlarımız alır. Daha çok açıklar ve güvenlik güncellemeleri yapılmaktadır. Bu güncellemeleri yapmak bu nedenle çok önemlidir. Sizi daha güvenli bir şekilde bilgisayarınızı kullanmanızı sağlar.

Windows Bilgisayar Güncellemeleri

Her geçen gün yeni özelliklerde virüsler ve zararlı yazılımlar türetilmektedir. Bu her yeni yazılım tanınmayan bir uygulama gibi düşünebilirsiniz. Cihazlarımızın tanıyamadığında virüs olarak algılayamayabiliyor. Buda güvenlik açıklarına neden oluyor.

Bütün bu nedenlerden dolayı bilgisayarımızı da sık sık güncel tutmak çok ama çok önemli.

Windows cihazlarda güncellemeleri otomatik hale getirmek işleri oldukça kolaylaştırır. Bilgisayar/Ayarlar ve Windows Update kısmından bütün ayarlarınızı yapabilir manuel veya otomatik güncellemeleri seçerek başlatabilir ve yüklemede yapabilirsiniz.

Otomatik güncellemeleri açtığınızda, güncellemeler otomatik olarak iner ve bilgisayarınızı kapatmak istediğinizde güncellemeleri otomatik olarak yaparak cihazı kapatır.

iPhone Güncellemeleri Yapmak

Apple marka telefonlarda güncelleme sık sık gelir. Her sene yeni sürüm ve özelliklerde ve ara ara geliştirme/sorun giderme güncellemeleri yapılır.

iPhone cihazların güncellemelerini yapmak oldukça basit.

  • Telefonunuzun ayarlar kısmına girin
  • Aşağıda genel sekmesine tıklayın
  • En üstte Yazılım Güncelleme seçeneğine tıklayarak yeni güncelleme olup olmadığını kontrol edebilir ve yüklemeyi başlatabilirsiniz

İlginizi çekebileceğini düşündüğüm bazı içerikleri hemen aşağıda listeledim. Göz atmaktan çekinmeyin. Çok faydalı içerikler ve bilgiler var.

Gönderimi beğendiniz mi?

İçeriği değerlendirin!

Beğenenlerin Oranı 5 / 5. Oy Sayısı 1

Henüz Oylama Yok

Kesinlikle Göz Atmalısın

Muskazon Kullanıcı Yorumları

0 (0) Muskazon, özellikle iskelet kası rahatsızlıkları ve kas spazmları için kullanılan bir ilaçtır. İlacın …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir