Sizinle uğraşan birinden kurtulmak için hızlı çözümler

0
(0)

Herkesin hayatında en az bir kerede olsa başına gelmiştir. İstemediğimiz kişilerin bizimle uğraşması veya sürekli etrafımızda olması pekte güzel bir şey değil. Rahatsız edici. Bu makalede sizinle uğraşan birinden kurtulmak için oldukça güzel çözümler sunacağım. Bunları denediğiniz taktirde sorununuzu çok büyük ihtimalle çözeceksiniz.

Sizinle uğraşan kişiden hızlı bir şekilde kurtulma yolları

Sürekli bizimle uğraşan biriyle baş etmek gerçekten zor olabilir, ancak onlardan kurtulmak için kullanabileceğiniz bazı stratejiler vardır. Başlangıç olarak, bu kişiyle konuşurken kelimelerinizde ve sözsüz iletişiminizde net ve kararlı olmanız gerekir. Taleplerine boyun eğmeyin ya da kendinizi yanlış yönlendirilmiş öfkelerinin hedefi haline getirmeyin.

Ayrıca, sınırlarınıza saygı gösterildiğinden emin olun – ne kadar ileri gitmenin çok ileri gitmek olduğunu bilmelerini sağlayın ve çok zorlarlarsa asla geri adım atmayın. Son olarak, eğer işler yolunda gitmezse, duruma aracılık edebilecek güvenilir bir yetişkinden veya otorite figüründen yardım istemekten çekinmeyin. Kazanan bir tutum ve bu ipuçlarıyla, sizi rahatsız eden herkesten kurtulma konusunda kendinize güveneceksiniz!

Size sataşan kişiden kurtulma yolları

Bazen sadece takıntılık yüzünden çevremizden ayrılmayan kişiler olabilir. Tek zarar çevremizde olmasıdır ve fiziksel olarak hiçbir zararı dokunmazlar. Ancak piskolojik olarak rahatsızlık vereceği için çözülmesi gerekir. Birde bu durumun ötesinde olan sataşma muhabbeti var. Özellikle ilkokul ve lise dönemlerinde sıklıkla herkesin başına gelir. Size sataşan birinden kurtulmak aslında basittir.

Size sataşan birinden kurtulmak oldukça kolaydır. Başlangıç olarak, diğer insanların yaptığı açıklamaların ötesinde neden değerli olduğunuzu belirleyerek kendinize olan güveninizi artırın. Ayrıca, bu kişinin neden sizinle uğraşıyor olabileceğini daha iyi anlamaya çalışabilir ve artık çizgiyi aşmaması için onunla aranızda sınırlar oluşturmaya yönelik adımlar atabilirsiniz. Bazen iç görü sağlayabilecek ve stratejiler geliştirmeye yardımcı olabilecek güvenilir bir yetişkin veya danışmanla konuşmak yardımcı olur. Aileniz, güvenlik görevlileri vb. kişiler olabilir.

Nihayetinde, sınırlar koyarak ve hatta gerekirse uzaklaşarak kendinizi savunmanızda yanlış bir şey yoktur. Hiç kimse sizin hakkınızda olumsuz yorumlar yapma hakkına sahip olduğunu düşünmemelidir. Düşünmeyi geçtik kimsenin siz istemediğiniz halde kılınıza dahi dokunmaya hakkı yoktur. Yasalar bu konuda açıkça insanları korur.

Çevrenizde olmasını istemediğiniz kişilerden nasıl uzaklaşırsınız?

Etrafınızda istemediğiniz insanlarla aranıza mesafe koymak rahatsız edici gelebilir, ancak duygusal ve zihinsel sağlığınızı korumak için atmanız gereken önemli bir adımdır. Bunun en etkili yollarından biri sağlıklı sınırlar belirlemektir.

Bu, beklentilerinizi ve ihtiyaçlarınızı karşınızdaki kişiye doğrudan ve dürüstçe iletmek ve aynı zamanda geri bildirimlerini aktif olarak dinlemek anlamına gelir. Net sınırlar belirleyeceğiniz bir konuşma yapmayı düşünün, ardından bu sınırlar aşıldığında saygılı ve kararlı bir şekilde karşılık vererek sınırlarınızı koruyun. Ayrıca, olumsuz davranışlara izin vermeyecek arkadaşlarınızla veya aile üyelerinizle zaman geçirdiğinizden emin olmak da sizin için zehirli olan kişilerin etrafında ne kadar zaman geçirdiğinizi etkileyebilir.

Sağlığınız için neyin iyi olacağına odaklanmayı unutmamalısınız, böylece titreşimlerinizi düşüren insanlarla aranıza mesafe koymanız kolaylaşır.

İstemediğiniz insanları çevrenizden uzak tutmanın 5 muhteşem yolu

 1. Mesafenizi koruyun
  İstemediğiniz kişileri çevrenizden uzak tutmanın en iyi yollarından biri sadece mesafenizi korumaktır. Birisi sürekli kişisel alanınızı işgal etmeye çalışıyorsa veya sürekli işinize karışıyorsa, o kişiyle etkileşimlerinizi sınırlamak en iyisi olabilir. Kaba olmak zorunda değilsiniz, ancak birinin size fazla yaklaştığını hissettiğinizde kibarca özür dileyebilirsiniz.
 2. Sınırları belirleyin
  İnsanları çevrenizden uzak tutmak için onlara sınırlar koymak da önemlidir. Birinin sizin hakkınızda belirli şeyleri bilmesini istemiyorsanız, en başından itibaren yasak olan belirli konular olduğunu açıkça belirtin. İlişkiler için beklentilerinizi bildirmek de önemlidir – ciddi bir şey aramıyorsanız, bunu baştan açıkça belirtin.
 3. İddialı olun
  İstemediğiniz kişileri çevrenizden uzak tutmanın bir başka yolu da iddialı olmak ve kendiniz için ayağa kalkmaktır. Birisi çizgiyi aşıyor veya sizi rahatsız ediyorsa, konuşmaktan ve davranışlarının kabul edilemez olduğunu bildirmekten çekinmeyin. Bunu yapmak zor olabilir, ancak kendinizi sizi rahatsız eden insanlardan korumaya hakkınız olduğunu unutmamak önemlidir.
 4. Dedikodudan kaçının
  İnsanlarla dedikodu yapmak, onlara daha sonra size karşı kullanabilecekleri bir cephane verebileceğinden tehlikeli bir oyun olabilir. Birini çevrenizden uzak tutmak istiyorsanız, ne kadar cazip olursa olsun onun hakkında dedikodu yapmaktan kaçının. Bir kişi bir kez dedikoducu olarak etiketlendiğinde, bu itibarı sarsmak çok zor olabilir, bu nedenle bundan tamamen kaçınmak en iyisidir.
 5. Kime güveneceğiniz konusunda seçici olun
  Son olarak, insanları çevrenizden uzak tutmak için yapabileceğiniz en önemli şeylerden biri, kime sır vereceğiniz konusunda seçici olmaktır. Herkesin hakkınızdaki her şeyi bilmeye ihtiyacı yoktur veya bunu hak etmez, bu nedenle başkalarıyla paylaştığınız bilgiler konusunda seçici olun. Şüpheye düştüğünüzde, ihtiyatlı davranın ve yalnızca dolaylı olarak güvendiğiniz ve güveninize layık olduklarını kanıtlamış kişilerle bilgi paylaşın.

Gönderimi beğendiniz mi?

İçeriği değerlendirin!

Beğenenlerin Oranı 0 / 5. Oy Sayısı 0

Henüz Oylama Yok

Yorum yapın