Cumartesi , 2 Mart 2024
Son Yazılanlar

Almanya iPhone Fiyatları Ne Kadar? 2023 Güncel Fiyatlar

0
(0)

Almanya iphone fiyatları konusunda bizlere sürekli sorular geliyor. Bu konuda internet ortamında da oldukça sık bir şekilde araştırma yapılıyor. Türkiye’de artan telefon fiyatları nedeniyle insanlar yurt dışı ürünlerine daha fazla ilgi göstermeye başladı. Bu nedenle birçok farklı ülkelerdeki telefon fiyatları araştırılıyor. Bu yazıda Almanya iphone fiyatları konusunda geniş bir açıklama yaptık ve güncel 2023 Almanya telefon fiyatlarını sizlerle paylaştık.

Not: 2023 seçimlerinde 2 iktidarda, seçim sözü olarak öğrencilerin bir defalığına mahsus cep telefonu ve bilgisayarları vergi ödemeden alabileceği sözünü iletti. 
Kaynak: https://www.hurriyet.com.tr/galeri-ogrencilere-vergisiz-cep-telefonu-ve-bilgisayar-satisi-ne-zaman-hangi-ogrenciler-yararlanacak-sartlari-neler-42256890

Almanya’da iPhone fiyatları bizim ülkemize göre oldukça uygun. Türkiye’de pahalı olmasının nedeni vergi yükünün fazla olması. Özellikle en son telefon zamlarından dolayı yarısından çok vergi ödeniyor. Buda alım gücünün oldukça düşmesine neden oluyor.

2023 Güncel Almanya iPhone Fiyatları

Her sene yeni bir model iPhone çıkarken fiyatlar güncellenmekte. En son iPhone 14’ün çıkması ile telefon fiyatlarında güncelleme yapıldı ve 2023 telefon fiyatları belirlendi. Almanya’da 2023 yılında iPhone fiyatları aşağıdaki şekildedir.

 • iPhone 14 Pro – 1.299 €
 • iPhone 14 Pro Max – 1.449 €
 • iPhone 14 – 999 €
 • iPhone 14 Plus 1.149 €
 • iPhone 13 – 899 €
 • iPhone 13 Mini – 799 €
 • iPhone 12 – 799 €
 • iPhone SE – 549 €

Euro ve Dolar kurları sürekli değişiklik gösterdiğinden dolayı Almanya para birimi ile belirttim. Güncel kurlara göre çeviri yaparak TL bazından karşılıklarını görebilirsiniz. Şuanda 21 TL Euro kuru ve iPhone 14 Pro Max Almanya fiyatı TL bazında 31 bin küsür TRY civarına gelmektedir.

iPhone 13 Teknik Özellikleri

 • Ekran: iPhone 13, 6.1 inç boyutunda Super Retina XDR OLED ekran ile geliyor. Ayrıca daha düşük güç tüketimi ve daha parlak görüntüleme özelliklerine sahip.
 • Tasarım: iPhone 13, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi benzer bir tasarıma sahip, ancak artık ön kameranın üstünde daha küçük bir çentik bulunuyor.
 • Kamera: iPhone 13, 12 megapiksel ultra geniş açılı ve geniş açılı lenslere sahip çift arka kameraya sahip. Ayrıca, daha iyi gece modu özellikleri, geliştirilmiş fotoğraf ve video stabilizasyonu ve daha fazlası da var.
 • Batarya: iPhone 13, daha büyük bir bataryaya sahip ve iPhone 12’ye kıyasla daha uzun pil ömrü sunuyor.
 • İşlemci: iPhone 13, A15 Bionic işlemci ile geliyor, daha yüksek performans ve daha düşük güç tüketimi sunuyor.
 • Bağlantı: iPhone 13, 5G bağlantı özelliğine sahip.
 • Depolama: iPhone 13, 128 GB, 256 GB ve 512 GB depolama seçenekleri sunuyor.
 • Diğer özellikler: iPhone 13, Face ID yüz tanıma özelliği, su ve toza dayanıklılık, MagSafe manyetik şarj özelliği ve daha fazlasına sahip.

iPhone 13, aynı zamanda Pro ve Pro Max modelleri olarak da sunuluyor ve bu modeller daha gelişmiş özelliklere sahip oluyor.

iPhone 14 Pro Max Almanya Fiyatı

iPhone markasının en son ve güncel telefonu 14 Pro Max modelidir. Bu nedenle en çok satılan ve sorulan modeli de budur. 14 Pro Max oldukça yüksek özelliklere ve iyi bir kaliteye sahip. Peki Almanya 14 Pro Max fiyatı ne kadar? Aslında Almanya’da vergi oranları yüksek olmadığından ve para birimlerine göre oldukça ucuzdur.

Şuanda Almanya 14 Pro Max güncel fiyatı 31.000 TRY 'dir. Yani 1.449 EURO civarına denk geliyor. 

iPhone 11 Almanya Fiyatı

iPhone 11 modeli eski olsa da hala çok satılmakta ve fiyat olarak ta oldukça uygun. Birçok Alman vatandaşı bu telefonun sıfırını hala satın almaya devam ediyor. Apple Almanya sitesinde satışı yok ancak ebat ve Amazon gibi sitelerden temin edilebilmektedir. İşte Almanya iPhone 11 güncel fiyatları;

 • iPhone 11 256 GB – 542 €
 • iPhone 11 128 GB – 477 €

Fiyatları güncel kurlara göre siz çevirebilirsiniz. Şuanda 26.04.2023 tarihindeyiz ve güncel EURO kuru 21.43 TRY…

Almanya’da Apple Fiyatları

Almanya’da Apple fiyatları Türkiye’ye oranla telefon hariç ortalama olarak aynı. Telefonlara ekstra vergi ödediğimiz için Almanya’dan daha uyguna alınabilmektedir. Ancak diğer Apple ürünleri kurları çarpınca ortalama olarak Türkiye’deki fiyatlar ile aynı oranlara gelmektedir.

Kaynak: https://www.apple.com/de

Almanya iPhone Fiyatları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Gönderimi beğendiniz mi?

İçeriği değerlendirin!

Beğenenlerin Oranı 0 / 5. Oy Sayısı 0

Henüz Oylama Yok

Kesinlikle Göz Atmalısın

Muskazon Kullanıcı Yorumları

0 (0) Muskazon, özellikle iskelet kası rahatsızlıkları ve kas spazmları için kullanılan bir ilaçtır. İlacın …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir