Pazar , 3 Mart 2024
Son Yazılanlar

Aradığınız Kişi Şu Anda Meşgul Ne Demek? Sesli Mesaj Nasıl Bırakılır?

5
(1)

Bir kişiyi aradığımızda “aradığınız kişi şuanda meşgul” sesi direk geliyorsa o an karşımızdaki kişi başka birisiyle telefon görüşmesi yapıyor demektir. Ancak karşı tarafın telefonu biraz çaldıktan sonra bu uyarıyı alıyorsanız, karşınızdaki kişi, sizden gelen aramayı reddetmiş demektir. Bu yazıda bu konuda detaylara değineceğiz ve aradığınız kişi meşgulse ona nasıl mesaj bırakacağınızı öğrenebileceksiniz.

Aradığınız Kişi Şu Anda Meşgul Ne Demek?

Artık cep telefonu olmayan kalmadı. Sevdiklerimizle, arkadaşlarımızla ve diğer birçok işlerimiz için telefon ile aramalar yapmaktayız. Ancak karşımızdaki kişi bir başkasıyla konuşurken biz aradığımızda, “aradığınız kişi şu anda meşgul” sesiyle karşılaşıyoruz. Bu durum, karşımızdaki kişinin bir başkasıyla telefon görüşmesi yaptığı anlamına gelmektedir. Bazı hatlar, karşımızdaki kişi konuşmasını bitirene kadar hatta kalmamıza olanak verirken bazılar ise tekrar aramamızı dile getirerek aramayı sonlandırır.

Aradığınız Kişi Şu Anda Meşgul Nasıl Yapılır?

Eğer sizi arayan birisine “aradığınız kişi şuanda meşgul” yapmak istiyorsanız, telefonunuz çalarken hiç bir şekilde cevaplama yapmamanız yada gelen aramayı reddetmeniz gerekmektedir. Bu gibi durumlarda operatörlere göre farklı mesajlar ve bildirimler karşı tarafa iletilmektedir. Bazı operatörlerde karşı taraf hiç sesli mesaj dinlemeden hattı kapanırken bazılarında “aradığınız kişi şuanda meşgul” sesli yanıtı dinletilmektedir.

Aradığınız Kişi Şu Anda Meşgul Sinyal Sesinden Sonra Mesajınızı Bırakabilirsiniz

Aradığınız kişilere ulaşamadığınız durumlarda sinyal sesinden sonra mesaj bırakabilirsiniz. Bu mesajlar, karşı tarafın telefonu kapalı olduğunda veya karşı taraf başka bir kişiyle konuşma yaptığında aktif olur.

Bu mesaj genellikle bir telefon görüşmesinde duyulur. Aradığınız kişi telefonunu cevaplamazsa veya meşgulse, telefonunuzdan bir meşgul sinyali duyarsınız. Bu sinyalden sonra, bir kayıt cihazı size “aradığınız kişi şu anda meşgul, lütfen mesajınızı bırakın” gibi bir mesaj çalabilir. Bu durumda, sizden istenen şey bir sesli mesaj bırakmanızdır. Böylece aradığınız kişi sizin mesajınızı dinleyebilir ve size geri dönüş yapabilir.

Sinyal sesinden sonra mesaj bırakma ücretleri, hat tarifeniz üzerinden ücretlendirilir. Hattınızda bedava konuşma dakika varsa bunlar sinyal sesinden sonra mesaj bırakma özelliğinde geçerli değildir.

Gönderimi beğendiniz mi?

İçeriği değerlendirin!

Beğenenlerin Oranı 5 / 5. Oy Sayısı 1

Henüz Oylama Yok

Kesinlikle Göz Atmalısın

Muskazon Kullanıcı Yorumları

0 (0) Muskazon, özellikle iskelet kası rahatsızlıkları ve kas spazmları için kullanılan bir ilaçtır. İlacın …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir