Selectra 50 mg kullananların yorumları | Selectra gerçekten etkili mi?

Depresyon sorunlarında kullanılan Selectra ilacı, birçok psikolojik tedavide kullanılmaktadır. Kullanan veya doktoru tarafından reçete edilen bu ilaç kullanılmadan önce rahatsızlığı olan kişiler tarafından araştırılmakta.

Selectra 50 mg kullananların yorumları bu kişiler tarafından oldukça merak ediliyor. Bu yazıda ilaç hakkında detaylı bilgi verecek aynı zamanda kullanıcı yorumlarını paylaşacağım.

⭐ Selectra nedir ve ne için kullanılır?

Beyinde ruh halini kontrol eden ve duygusal bağları sağlayan bir hormon var. Bunun adı serotonindir. Bu hormon bazı durumlarda az salgılanmakta veya olması gerektiği gibi çalışmamaktadır. Bnun sonucunda ise depresyon vb. psikolojik durumlar ortaya çıkıyor.

Bu tarz durumlar için doktorlar tarafından reçete edilen ilaçlardan biriside Selectra 50 mg… Düşük ve yüksek oranları da var ancak genellikle 50 mg tavsiye ediliyor. Kullanmadan önce birçok kişi kullanıcı yorumlarını merak ettiği için internette araştırma yapıyor. Şimdi bazı kullanıcı yorumlarını sizlerle paylaşmak istiyorum.

⭐ Selectra 50 mg kullanıcı yorumları

İnternet üzerinde yaptığım araştırmalar sonucunda bazı kullanıcı yorumlarına eriştim. Bazı kişiler güzel etkiler alırken bazıları ise hiç etki alamadığını fark ettim. Ayrıca yan etki görenlerde var görmeyenlerde. Bunu oranlarsak, çoğunluk yan etki görmeden bu ilaçtan fayda sağlamıştır. Şimdi bazı yorumları paylaşmak istiyorum;

Selectra 50 mg kullanıcı yorumları
İlk hafta yarım olarak kullanmaya başladığım ilaçtır mutluluk vermesi uykumu getirmesi dışında hiç bir yan etkisini göremedim
50 mg kullanalı bir ay dolacak bir yan etkisi olmadığı gibi etkisini de göremedim
1 tablet bugün bitecek ve hala uyuyamıyorum. hiçbir etkisi yok. yorumları okuyunca “bünyem mi çok sağlam” acaba diyorum. yani nedir anlayamadım. doktorun dedikleri de olmadı. ya da ben ciddi ciddi delirdim.
3.tabletin bitimi sonrasına oldukça keyifli bir ruh hali yansıması söz konusu. biraz daha fazla açık sözlü yaptığı da doğru. “ben üzülüp, düşüneceğime onlar üzülsün, düşünsün” duygu durumuna sebep oluyor diyebilirim ve sanırım en tatlısı bu.
Bende ikinci haftadan sonra etkisini göstermeye başladı. Olumlu yönde tabi

⭐ Depresyon ilaçları ne için kullanılır?

Depresyon ilaçları, depresyon semptomlarını azaltmaya yardımcı olmak için yaygın bir tedavi yöntemidir. Bu ilaçlar, ruh halini dengelemek ve enerji seviyelerini artırmak için beyin kimyasallarını değiştirerek bu ruh sağlığı sorunuyla mücadele eden bireylerin toplumun daha üretken üyeleri olmalarını sağlayabilir.

Bu hastalıkla ilişkili semptomları tedavi etmek için farklı şekillerde çalışan farklı depresyon ilaç sınıfları vardır. Bu ilaçlar tek başlarına depresyonu tedavi edemezken, stresi veya depresyonu tetikleyen çevresel faktörleri azaltan danışmanlık veya yaşam tarzı değişiklikleri gibi diğer tedavilerle birleştirildiklerinde son derece etkili olabilirler.

Bir kişi depresyonun etkilerinden muzdaripse, olası ilaçlar hakkında bir tıp uzmanına danışmak, yardıma ve potansiyel rahatlamaya erişmenin bir yoludur.

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir