Emekli Polis Maaşı 2023 Yılında Ne Kadar?

0
(0)

Emekli polis maaşı 2023 yılında tekrardan güncellendi. Ancak şuanda gündeme düşmüş durumda ve birçok insan polislerin 2023 yılındaki emekli maaşını gerçekten çok merak ediyor. Bu yazıda sorularınızın yanıtlarını net bir şekilde bulacaksınız.

Emekli Polis 2023 Maaşı

Ocak ayında enflasyona göre zamlar yapıldı. Memur maaşları ise %30 arttı. Ancak emekliye %15.39 oranlarında zam yapıldı.Ancak sonradan yapılan açıklama ile emekli ve memur zamlarının %30 olacağı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklandı.

Buna göre en düşük çalışan polis maaşı 17 bin bandında olurken, emekli polis maaşı 2023 yılında 9 bin bandındadır. Yani asgari ücretin 500 TL fazlası kadar. Gelecek aylarda bu konuda güncelleme yapılacağı açıklandı ve binlerce emekli polisin gözü bu maaş zammında.

En Düşük ve En Yüksek Polis Maaşları 2023

Ocak ayında gelen enflasyon zamları ile maaşlar artış gösterdi. Polislerin maaşları rütbelerine göre farklılık gösteriyor. Bu konuda memurların çalışma süresi göz önünde bulundurularak maaşlarında değişiklikler oluyor.

Şuanda 2023 yılı polis memuru maaşları 17 bin ila 19 bin TL arasında değişiklik göstermektedir. Baş komiser maaşı ise 20 bin TL bandındadır.

Gönderimi beğendiniz mi?

İçeriği değerlendirin!

Beğenenlerin Oranı 0 / 5. Oy Sayısı 0

Henüz Oylama Yok

Yorum yapın