Biontech Aşısı Hangi Ülkenin?

0
(0)

Biontech aşısı hangi ülkenin sorusu hala gündemden etkisini yitirmedi. Korona ve bununla alakalı haberler, söylemler %90 azalmış olsa da, aşılar hala gündemini koruyacak gibi gözüküyor.

Biontech Aşısı Nerede Üretildi?

BioNTech aşısı, 2021 yılı başı itibariyle dünyanın ilk ve tek onaylı Covid-19 aşısıdır. Uğur Şahin ve Özlem Türeci adlı iki ödüllü bilim insanı ve kardeş tarafından ortaklaşa kurulan bir Alman biyoteknoloji şirketinin ürünüdür. İkili bu fikri Almanya’da geliştirmiş olsa da teknoloji, mRNA dizisinin bir kısmını geliştiren Pennsylvania Üniversitesi’nden Amerikalı araştırmacıların yardımıyla oluşturulmuştur.

Biontech Aşısı Hangi Ülkenin

İlaç 20.000 katılımcı arasında yapılan denemelerde başarılı olmuş ve %95 oranında etkili bulunmuştur. Aşı uygulaması, ilave sıvı veya manipülasyon gerektiren diğer aşılara kıyasla nispeten basittir; ayrıca diğer bazı aşılar kadar soğukta saklanması gerekmez, bu da Avrupa gibi geniş bir nüfusa taşınmasını ve uygulanmasını kolaylaştırır. Tüm bunlar bir araya geldiğinde BioNTech, 2021’de kendilerini virüse karşı korumak isteyenler için mükemmel bir seçenek haline geliyor.

Korona Aşısı Zararlı mı?

Korona aşısı, şu anda dünyanın karşı karşıya olduğu pandemi için uzun zamandır beklenen bir çözümdür. Bazıları etkinliği konusunda şüpheci olsa da, insanların çoğu bu virüsün yayılmasını sınırlamak için gerekli ve etkili olduğuna inanıyor. Bazıları mevcut sağlık durumları nedeniyle aşı yaptırma konusunda tereddüt yaşarken, çoğu kişi aşının potansiyel faydalarına güvenecek kadar kendinden emin.

Aşı yaptırmak koronaya karşı mutlak güvenliği garanti etmese de, daha önce aşı olmadan deneyimlenenden daha fazla koruma sağladığı kesin. Dolayısıyla, bu aşı konusunda bir belirsizlik söz konusu olsa da, herkes her önemli kararda olduğu gibi bu konuda da bir fikir oluşturmadan önce mevcut tüm bilgileri dikkatle değerlendirmelidir.

Korona Virüsü Bitti mi?

Şimdi uzak bir anı gibi görünüyor, ancak sadece birkaç ay önce dünya Koronavirüs pandemisi nedeniyle tecrit altındaydı. Her yerde insanlar evlerinde kalıyor, dışarı çıkmaya korkuyor ve sağlıkları ve güvenlikleri konusunda endişeleniyorlardı.

Sanki görünmez bir canavar hepimizi takip ediyordu. Ancak aşıların yaygınlaşmaya başlamasıyla birlikte, neyse ki virüsün en kötü döneminin sona erdiği ve bu zorunlu hapis döneminin sona erdiği görülüyor. İnsanlar yakında arkadaşlarını ziyaret etmeyi, restoranlarda yemek yemeyi, konserlere ve spor etkinliklerine katılmayı dört gözle beklemeye başlayabilir! Şansımız yaver giderse bu böyle devam edecek.

Gönderimi beğendiniz mi?

İçeriği değerlendirin!

Beğenenlerin Oranı 0 / 5. Oy Sayısı 0

Henüz Oylama Yok

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir