Son Yazılanlar

777 Ne Demek? Olayı Ne? Din İle Alakası Var mı?

5
(1)

777 hakkında çok fazla yazı ve söylenti var. Her yazıda farklı anlamlara çıktığını söyleyen ve farklı şekilde yorumlayan yazarlar var. Ancak bunun tek bir anlamı vardır? Bu yazıda 777 ne demek öğrenecek ve din ile alakası var mı göreceğiz…

777 ‘nin aslında sadece bir sayıdan ibaret olduğunu bilmeliyiz. İnsanlar duymak istediklerini söyleyerek ve farklı anlamlar yükleyerek bu sayıyı biraz dikkate değer hale getirmeyi başardı. Ancak bazı bölgelerde ve ortamlarda sıklıkla kullanılmakta ve şans getirdiğine inanılmaktadır. Yasal olmayan ortamlarda ve oyunlarda bu sayının talihli olduğu düşünülmektedir.

Sadece düşünülüyor tabi ki. Bu tarz düşüncelerin ihtimallerin herhangi bir bilimsel kanıtı olamaz. Ayrıca şans ve talih biraz istemek, arzu ve inançla gelen bir şeydir.

İlginizi Çekebilir: 241543903 Sayısının Google’da Anlamını Biliyor musunuz?

777 Sayısının Olayı ne?

Bu sayının özel bir anlamı ya da sembolik bir önemi yoktur. Ancak, bazı kültürlerde bu sayıya farklı anlamlar yüklenmiş olabilir. Örneğin, Hristiyanlıkta 7 sayısı genellikle kutsal olarak kabul edilir ve üç kez tekrarlandığında (777) ekstra bir kutsallık atfedilebilir.

Yasal olmayan oyunları olduğu ortamlarda da şans getirdiği ve oynayan kişinin daha kazançlı bir zaman geçireceği düşünülmekte. Yapılan araştırmalara göre bu sayıya göre oyun oynayan kişiler her zaman diğerlerinden daha fazla kazanmıştır. Tabi ki de şaka. Böyle bir şey yok bunu şuanda ben uydurdum.

777 Sayısı ve Din

Bizim dinimiz ile bu sayının hiçbir bağlantısı yoktur. Dinimizde şans ve bereket getiren bir sayı hiç yoktur aslında. Bu nedenle sayıyı bir şeylere yormaya veya farklı anlamlar çıkarmaya gerek yok. Ancak insanlar bir şeylere inandıklarında daha iyi hissedebilmektedir. Bu sayının dini yönden iyi olduğuna veya şans getirdiğine sürekli inanılır ve düşünülürse, herhangi bir faydası olmasa da sanki daha iyi geliyor muş gibi hislere kapılmak mümkündür.

Ayrıca WikiPedia üzerinden çok daha derin araştırmalar yapabilirsiniz;

https://tr.wikipedia.org/w/index.php?search=777+ne+demek&title=%C3%96zel%3AAra&ns0=1

Gönderimi beğendiniz mi?

İçeriği değerlendirin!

Beğenenlerin Oranı 5 / 5. Oy Sayısı 1

Henüz Oylama Yok

Kesinlikle Göz Atmalısın

Muskazon Kullanıcı Yorumları

0 (0) Muskazon, özellikle iskelet kası rahatsızlıkları ve kas spazmları için kullanılan bir ilaçtır. İlacın …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir